All Saints Day

Dla Amerykanów typowe jest poczucie, że jeśli już coś robimy, musi to być coś naprawdę wielkiego. Z chrześcijańskiej perspektywy natomiast nie ma spraw większych
i mniejszych. Wielkość wynika ze sposobu w jaki korzystamy z naszej woli. Dlatego sprzątanie biura z miłości do Boga jest czymś większym niż kierowanie biurem z miłości do pieniędzy.

Nie jest ważne co robimy tu na ziemi – ważna jest miłość, z jaką to robimy. Zamiatacz ulic, który w imię Boże przyjmuje krzyż związany ze swoją sytuacją życiową, na przykład szyderstwa ze strony innych; matka która wypowiada swoje fiat – niech mi się stanie w odpowiedzi na Bożą wolę, wychowując dzieci dla Królestwa Bożego, chorzy znoszący mężnie krzyż cierpienia – są to niekanonizowani święci, czym bowiem jest świętość, jeśli nie trwaniem w dobru przez podporządkowanie się woli Pana?

Do świętości prowadzi tylko jedna droga na skróty – ta, którą wybrała Maryja w Nazarecie, którą wybrali nasz Pan w Getsemani oraz dobry łotr na krzyżu: zawierzenie Bogu.

Abp Fulton J. Sheen, Siedem słów Jezusa i Maryi, Kraków 2016

Razem ks. proboszczem i Szymonem jesteśmy na cmentarzu. Uczestniczymy w nabożeństwie za zmarłych.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s